Praktické tipy

Zlato představuje v nejisté době vynikající investiční příležitost. A peníze do něj může vkládat kdokoliv

Jestliže alespoň trochu sledujete vývoj ekonomiky a měny, pak možná sdílíte obavy z vysoké inflace. Je do značné míry způsobena krizí kolem epidemie koronaviru, jež nás zasáhla už před více než rokem. Zvyšující se ceny mají negativní dopad na peněženku každého z nás, protože peníze ztrácejí na své hodnotě. Jak tomuto trendu zamezit? Chytrou volbou je bezesporu výhodná investice do zlata.

U investičního zlata se nemusíte bát inflace

Zlato v podobě mincí a cihliček bývalo vždy populární mezi velkými investory, kteří do něj vkládali miliony korun. Dnes se ale stává atraktivní také pro drobnější střadatele, můžete do něj investovat třeba jen desítky tisíc korun, u nichž nechcete, aby se vám jen tak válely doma v trezoru či na bankovním účtu, kde by je inflace do značné míry začala pohlcovat. Investiční zlato je zajímavé právě v tom, že nepodléhá inflačním tlakům, jeho hodnota je na světových trzích velmi stabilní, v průběhu času spíše roste. Zvolíte-li si zlato jako investiční příležitost, nemusíte se obávat, že o vložené finanční prostředky přijdete, ať už bude v následujících letech prakticky jakákoliv míra inflace, potažmo nastane hlubší ekonomická krize.

Zlato je osvobozeno od platby DPH

Zlato ve formě investičních mincí a slitků má ještě minimálně jednu zásadní výhodu. Při jeho nákupu totiž nemusíte platit DPH, což jinak bývá naprostou nutností třeba v okamžiku, kdy kupujete nemovitost. U nemovitostí navíc musíte mít naspořené často miliony korun, zlato se ale dá pořídit i za daleko nižší sumy peněz. Stačí, když se podíváte na nabídku renomovaného českého dovozce a prodejce, který má sídlo v Obecním domě v Praze. V sortimentu produktů najdete mince a slitky už od pár tisíc korun. Chcete-li ale provést skutečnou investici a ochránit své finanční prostředky před inflací a dalšími negativními ekonomickými faktory, je praktické si pořídit investiční zlato spíše minimálně v hodnotě desítek či stovek tisíc korun. Zadejte si do internetového vyhledávače slovní spojení „investiční zlato“ a poznáte, že prémiová nabídka této firmy v mnohém předčí ceny ostatních inzerujících firem. Kromě prodeje uskutečňuje rovněž výkup zlata.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */