Praktické tipy

Jak pracovat efektivně a dostat ze sebe své maximum? Držte se těchto tipů, a váš výkon bude o poznání lepší!

Dlouhé hodiny strávené při práci u monitoru jsou únavné, vyčerpávající a mnohdy i nudné. Mnozí lidé, kteří pracují z domova občas mají pocit, že se do monitoru jen bezvládně dívají a poflakují, nebo hledají jakýkoliv jiný způsob, jak od práce utéct. Myšlenky pobíhají úplně jiným směrem než k práci a nedokončeným úkolům. Je to váš případ? Říká se tomu prokrastinace, která trápí čím dál tím více lidí. Ale nebojte máme pro vás pár tipů, abyste udělali pár podstatných změn a s prokrastinací zatočili.

Regulujte pokojovou teplotu

Zajistěte si vhodnou pokojovou teplota, která značně přispívá vašemu pracovnímu výkonu. Dělá vám starosti zimní období, protože radiátor nestíhá topit? V tom případě se nabízí jednoduché řešení v podobě mobilního topidla. Případně můžete zvážit pořízení mobilní klimatizace – používat ji můžete celoročně.

Důležitá je i optimální vlhkost vzduchu. Tu můžete poladit pomocí odvlhčovače.

Tip: Přečtěte si, jak vysušit vlhké zdivo.

Uklidit pracovní místo

Říkáte si, že tohle je jeden z těch méně podstatných důvodů proč se vám do práce nechce, ba naopak. Čisté pracovní místo je důležitou součástí, abyste se cítili příjemně a pohodlně. Přece jenom, když máte hezky uklizený pracovní stůl, chuť do práce je o poznání lepší.

Rozvrhněte si práci a čas

Nečekejte, že neustálé odkládání budíku vám pomůže. Jen ztrácíte čas. Vstaňte hned na první zazvonění budíku. Rozvrhněte si pracovní dobu tak, aby vyhovovala termínu vašich úkolů. Není možné se soustředit věčně, proto se nepřepínejte a dejte si na chvíli „voraz“.

Kofein jako zabiják soustředění

Káva příjemně povzbudí. Avšak jakmile její účinky vyprchávají cítíte se více unaveni a soustředěnost je o poznání horší. Taky energetické nápoje nejsou úplně vhodnou variantou z důvodu vysokého množství cukru, který může škodit i vašemu zdraví. Dejte si raději šálek teplého čaje.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */