Zdraví a krása

Vaporizace je cesta k užívání konopí i jiných bylinek bez následků kouření

Užíváte konopí nebo jiné bylinky? Pak jste již možná o vaporizaci slyšela a třeba jste ji již přišla na chuť. Pokud je to pro vás vaporizér úplně nový termín, pohodlně se usaďte. Prozradíme vám výhody i nevýhody této metody.

Vaporizace je proces, v rámci kterého je rostlina zahřívána do bodu, kdy se z ní odpařují aromatické a účinné látky. Ty jsou následně vdechovány. Vaporizovat lze konopí, tabák, ale také jiné druhy bylinek. Například heřmánek, meduňku, mátu, tymián, šalvěj, chmel a dokonce i česnek nebo kmín.

Největší výhodou vaporizace je absence škodlivých látek, které vznikají při spalování a mají negativní dopad na stav dýchacích cest. Uživatel díky vaporizéru nevdechuje dehet, oxid uhelnatý a oxid uhličitý, ale pouze účinnou složku. V přímém srovnání je při kouření konopí vdechováno jen 10 % účinných látek a zbylou část tvoří nebezpečné toxiny. Produktem vaporizace je pára s až 95 % obsahem cannabinoidů.

mikro-vaporizer

Pára není tak agresivní jako kouř, neohrožuje pasivní kuřáky a nevzniká kvůli ní riziko požáru. Vaporizace je zároveň finančně výhodnější, protože při ní dochází k podstatně efektivnějšímu využití byliny. Za zmínku stojí i to, že pára neulpívá na oblečení a nábytku.

Vaporizace je bezesporu zdravější než klasické kouření. Představuje cestu, jak si užívat účinky konopí a dalších bylin a nevystavovat dýchací cesty horkému vzduchu s příměsí škodlivin. Pára má výrazně čistší chuť inhalace je naprosto přirozená.

Co se týče nevýhod, souvisí pouze s nekvalitními vaporizéry, které nemají vysokou účinnost, nelze u nich nastavovat množství páry a teplotu nahřívání.

Chcete-li si inhalaci opravdu užít, poohlédněte se po kvalitním přístroji, který neobsahuje plastové komponenty, snadno se čistí a nabízí možnost regulace teploty a množství vzniklé páry. K dostání jsou menší kapesní i rozměrnější přístroje pro více lidí.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */