Zdraví a krása

Skvělé tipy, jak na krásné vlasy

Díky zdravým a svěžím vlasům se budete cítit lépe, než kdybyste vyhráli ve sportce. Ale přiznejme si, že dosáhnout vysněného looku může být náročné. Jelikož existuje tolik produktů a technik, může být obtížné zjistit, co je pro vaše vlasy nejlepší. Ale nebojte se, protože jsme pro vás připravili seznam úžasných tipů pro péči o vlasy, díky kterým budou vaše vlasy vypadat a cítit se co nejlépe.

Nevynechávejte kondicionér

Všichni víme, jak důležité je mytí vlasů šamponem, ale mnozí z nás zapomínají na důležitost kondicionéru. Ten pomáhá vlasy vyživovat a hydratovat a zanechává je hladké a lesklé.

Ujistěte se, že jste si vybrali kondicionér, který je vhodný pro váš typ a strukturu vlasů. Pokud máte jemné vlasy, hledejte lehký kondicionér, jež vlasy nezatíží. Pokud máte kudrnaté vlasy, hledejte hydratační kondicionér, který pomůže umravnit vaše kadeře.

Používejte hřeben se širokými zuby

Pokud jde o rozčesávání vlasů, je vaším nejlepším přítelem hřeben se širokými zuby. Kartáče mohou být k vlasům příliš drsné, což může způsobit jejich lámání a poškození. Hřeben se širokými zuby vlasy jemně rozčeše, aniž by je poškodil.

Vyhněte se příliš častému používání horkých nástrojů

Všichni máme rádi dobré foukání nebo rovnání, ale příliš časté používání horkých nástrojů může vlasy poškodit. Vysoké teplo může vlasy vysušovat, což způsobuje jejich lámavost a náchylnost k lámání. Snažte se omezit používání horkých nástrojů na jeden až dva případy týdně a před úpravou vlasů vždy použijte přípravek na ochranu před teplem.

Chraňte vlasy před sluncem

Stejně jako naši pokožku mohou i vlasy poškodit škodlivé sluneční UV paprsky. Pokud se chystáte trávit čas venku, nezapomeňte nosit klobouk nebo šátek, abyste vlasy před sluncem ochránili. Můžete také použít přípravek na vlasy s obsahem SPF, který poskytne dodatečnou ochranu.

Pravidelně vlasy zastřihujte

Pravidelné zastřihování je klíčem k udržení zdravých vlasů bez roztřepených konečků. Každých 6-8 týdnů se snažte o zastřihování, aby vaše konečky vypadaly zdravě a předešlo se lámání vlasů.

Jezte zdravě

To, co jíte, může mít velký vliv na zdraví vašich vlasů. Dbejte na stravu bohatou na bílkoviny, zdravé tuky a vitamíny a minerály. Potraviny jako losos, avokádo, špenát a sladké brambory jsou skvělé pro podporu zdravých vlasů. Ale samozřejmě můžete doplnit jídelníček i o kvalitní vitamíny na vlasy. Dobrou volbou jsou například Bloom Robbins.

Nepřehánějte to  s mytím

Příliš časté mytí vlasů je může zbavit přirozených olejů a zanechat je suché a lámavé. Vlasy si myjte jednou za 2-3 dny a v případě potřeby mezi mytím používejte suchý šampon.

Pro dosažení úžasných vlasů je důležité pečovat o ně zevnitř. Jezte zdravou stravu – třeba i doplňky pro rychlejší růst vlasů, chraňte vlasy před sluncem a používejte správné produkty a techniky, aby vaše vlasy vypadaly a cítily se co nejlépe.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */