Mixér

Senioři si zaslouží tu nejlepší péči

Populace stárne, a proto stále více rodin bude muset řešit situaci, jak se postarat o nesoběstačného seniora. Matku, otce, babičku, dědečka, zkrátka blízké osoby, kteří nad námi vždy drželi ochranná křídla, předali nám mnoho důležitých poznatků, se vším si věděli rady, prostě nám byli oporou a příkladem.

Optimálním způsobem péče o starého nesoběstačného člověka je setrvání v jeho domácím prostředí za podpory a péče rodinných příslušníků. Ale tato rodinná pomoc není vůbec jednoduchou záležitostí. Pomineme-li finanční náročnost, tak bychom se před volbou domácí péče o nesoběstačného seniora měli sami sebe zeptat, zda na to budeme mít fyzicky i psychicky. Osobní péče vyžaduje nepřetržitou přítomnost pečující osoby, jež denně vykonává stále se opakující aktivity (osobní hygiena včetně toalety, posazování, zvedání, přenášení, příprava a podávání stravy a léků, vymýšlení volnočasových aktivit a mnoho dalších fyzicky a psychicky náročných činností).

Rodinnou osobní péči poskytují zpravidla děti či pravnoučata, ale zhorší-li se zdravotní stav nesoběstačného seniora tak, že potřebuje odbornou péči, tak je na čase poohlédnout se po pracovnících zajišťujících profesionální péči. Mnoho činností zastanou terénní zdravotně-sociální pracovníci. Není-li zbytí musíme se pokusit umístit nesoběstačného blízkého do sociálních pobytových zařízení (např. domovy pro seniory, domovy se zvláštním režimem, domy s pečovatelskou službou).

Všechny sociální služby pro seniory lze zajistit přes SeniorKontakt.cz

Nechcete-li vyplňovat mnoho žádostí k umístění svého seniora do patřičných ubytovacích zařízení pro seniory a nemáte-li čas vyhledávat v telefonních seznamech a obvolávat jednotlivé poskytovatele sociálních služeb, tak využijte nové online služby Senior Kontakt. Jejím cílem je rychlé a jednoduché propojení seniorů, jejich rodinných příslušníků, zdravotně-sociálních pracovnic či dalších pracovníků v péči o seniory s poskytovateli sociálních služeb.

Služba Senior Kontakt není určena pouze seniorům a jejich rodinným příslušníkům, ale i zdravotně-sociálním pracovníkům v nemocnicích či v léčebnách dlouhodobě nemocných, pracovníkům v péči o občana na městských a krajských úřadech a praktickým (obvodním) lékařům.

Stačí vyplnit JEDNU ŽÁDOST na všechny druhy sociálních služeb (pobytové, terénní, ambulantní).

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */