Praktické tipy

S kvalitním kávovarem si vychutnáte ještě lahodnější kávu

Milujete kávu? Představte si, že byste si svou oblíbenou kávu jako z kavárny mohla vychutnávat každý den v pohodlí vašeho domova. Zní to skvěle, že? Vyberte si nový kávovar a získejte tak neomezený přístup k lahodné kávě.

Jaké existují kávovary?

Stále oblíbenější jsou kávovary na kapsle. Příprava kávy je s nimi velmi jednoduchá. Levnější kávovary vyžadují doplnění kapsle před každou přípravou kávy, dražší kusy mají zabudovaný zásobník. Výběr kapslí je obrovský, kávy se od sebe liší intenzitou či aroma. Nevýhodou je jejich vysoká cena. Provoz kapslového kávovaru tak vychází poměrně draho. Podle náročných kávových gurmánů navíc není káva z kapslí nijak zvlášť kvalitní a chutná.

Další kategorií jsou kávovary na překapávanou kávu. Některé mají zabudovaný mlýnek, do jiných musíte kávu sypat před každým použitím. Spojuje je to, že připravují jemnou, lahodnou kávu. Vychutnají si ji obzvlášť ti, kteří mají raději menší intenzitu aroma a vyžadují pořádný hrnek plný povzbuzujícího nápoje.

Jestliže si pochutnáváte spíše na pravém italském espressu, rozhlédněte se po pákových kávovarech. Abyste dostali skutečně to kafe, které očekáváte, držte se doporučeného postupu. Dodržte množství kávy i pravidlo, že espresso nesmí protékat pákou déle než 25 sekund. Pákové kávovary jsou ideální pro ty nejnáročnější kávomily!

Nebojte se alternativních příprav

Skvělá káva vznikne i jiným způsobem přípravy. Nabízejí se také varianty jako moka konvička, french press nebo drip a papírové filtry.

Jestli se vám nechce investovat velké peníze, zvolte jednu z těchto variant nebo se zásobte vícero možnostmi, jak připravit kávu. Je fajn pít pokaždé něco trochu jiného. Hlavně když to není český turek nebo pochybná rozpustná káva!

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */