Praktické tipy

3 hlavní znaky, jak poznat kvalitní jazykovou školu

Se znalostí světových jazyků na tom Češi v porovnání s ostatními zeměmi Evropské unie nejsou zrovna dobře. Stále je zde velké procento populace, které se v cizině vůbec nedomluví, případně je jejich znalost angličtiny, němčiny či španělštiny, tedy nejvíce využívaných jazyků, na velmi slabé úrovni. Pokud máte i vy dojem, že k těmto lidem patříte, pak je rozhodně na místě uvažovat nad tím, že si domluvíte kurz v jazykové škole. Jak ale poznat tu správnou, která vás toho naučí nejvíce?

1. Učební metody

Vždy je velmi důležité, jaký styl výuky daná jazyková škola používá. Dávno pryč jsou doby, kdy se upřednostňovalo klasické biflování slovíček a gramatiky. Dnes kvalitní školy používají metodu, kdy se klade důraz hlavě na mluvení, poslech a čtení, gramatika přichází na řadu později. Jde o přirozený způsob, který se blíží tomu, jak se člověk učil rodný jazyk v mládí.

2. Lektoři

Je těžké předem poznat, kdo vás bude učit. Přesto je dobré si zjistit, zda má vybraná škola dostatek odborně vzdělaných lektorů. Pomáhá i to, pokud vás budou učit rodilí mluvčí. Budete totiž mít přímý kontakt s lidmi, pro něž je daný jazyk přirozený. Snadněji jej odposloucháte a zvyknete si na něj. Tento případ využívá jazyková škola v Praze 2, která má dlouholeté zkušenosti se spoluprácí s rodilými mluvčími.

3. Počet studentů

Cizí jazyk se vždy lépe učí v okamžiku, kdy je na jednoho lektora co nejméně žáků. Jistě si pamatujete na základní a střední školu, kde vás ve třídě bylo až 30. Člověk se pak jen těžko dostal ke slovu. Ideální je mít skupinku kolem 6 – 10 osob, protože je v ní lepší interakce.

Závěrem je dobré mínit, že nejvíce kvalitních škol naleznete ve větších městech. Pokud se například zvolí jazyková škola Praha, pak máte velkou šanci, že budete se studiem a výsledky náležitě spokojení.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */