Praktické tipy

Kupujete šicí stroj? Připlaťte si za kvalitu, nebudete litovat!

Rozhodla jste se, že si pořídíte nový šicí stroj, protože vám starší model vypověděl službu? Anebo jde o vůbec první šicí stroj, se kterým budete mít tu čest? Ať už je to jakkoliv, snažte se vyhnout nejlevnějším „no name“ mašinkám. Od nich rozhodně nemůžete čekat bezproblémový chod ani extra funkce. A myslíte-li to s šitím vážně, nakonec stejně skončíte u šicího stroje vyšší třídy.

Kvalitní šicí stroje nikdy nebyly levné

Cena je bohužel pro mnoho žen hlavním kritériem. Ale zrovna tak si spousta zákaznic myslí, že i za pár korun získají šicí stroj, který si poradí se všemi materiály a vydrží v každodenním provozu minimálně patnáct let. Bohužel, takto to chodí jen v pohádkách. A neobstojí ani argument, že se kdysi takové šicí stroje vyráběly. To jistě ano, dokonce se vyrábí i dnes, ale v přepočtu na dnešní ceny stojí přibližně stejně.

Když se takto splete nezkušená milovnice módy, pro kterou je investice ve výši dvou až tří tisíc vysoká, není se čemu divit. Jenomže po nejlevnějších šicích strojích často sahají i zkušené profesionálky. Šijí každý den a pak se diví, že levný stroj takové tempo nezvládne. Náhradní díly do šicích strojů jsou navíc dostupné spíše pro známější značky, a oprava tak často nepřichází v úvahu. Což je další důvod, proč si za šicí stroj připlatit.

Kdo chce šít vesele, nesmí na stroji zbytečně šetřit

Je třeba si uvědomit, že kvalitní věcí mají svou cenu. Za jídlo a věci denní spotřeby také neutrácíte zanedbatelné částky. Takže když jde o nákup šicího stroje, který by měl vydržet dlouhé roky, neměla byste váhat a raději si pořídit lepší model. Modely značek jako Brother či Veronica si zachovávají užitnou hodnotu i po letech.

Pokud si nevíte rady s výběrem, nechte si poradit od odborníků. Najdete je na www.sicistroje-obchod.cz – rádi vám doporučí vhodný model a v případě potřeby dodají také náhradní díly na šicí stroje.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */