Bydlení

Jak vybrat vhodnou matraci do postele, abyste měli příjemný spánek?

Kvalita spánku ovlivňuje naše životy více, než si mnozí uvědomují. Stačí si představit, jak špatně se cítíte po probuzení a celý den v práci poté, co jste se celou noc převalovali po posteli. Problém může být ve špatné matraci. Právě na ni je tudíž vhodné se zaměřit.

Co způsobuje nekvalitní matrace?

Prvním, čeho si při výběru matrace všímat, rozhodně nemá být cena. Levné matrace sice mohou posloužit, ale jestliže jsou nekvalitní, postupně vám ničí zdraví. Jde především o potíže se zády a páteří, bolesti hlavy, kloubů a svalů. Tělo si jednoduše neodpočine tak, jak by bylo zapotřebí.

Jak se pozná vhodný materiál?

Kvalitní matrace má dobře kopírovat tvar vašeho těla. Z tohoto hlediska jsou dnes vhodné moderní materiály. Lze tak doporučit kupříkladu pěnové matrace, potažmo další umělé materiály, jež se dokážou vytvarovat dle polohy těla, přičemž se následně vracejí do původního stavu.

Jakou délku matrace vybrat?

Důležitým aspektem jsou rozměry. Spíte-li v posteli s malou matrací, část vašeho těla v ní během spánku nemá takovou oporu, jaká se vyžaduje. To opět v dlouhodobém horizontu způsobuje nepříjemné zdravotní komplikace, jež se týkají stavby vašeho těla. A ani spánek není vydatný, což se projeví zvýšenou únavou během dne, bolestmi hlavy, ale třeba rovněž zvýšeným krevním tlakem. Jako příklad vhodných rozměrů lze zmínit matrace 160×200 – od Matrace Matex. Jsou vhodné pro člověka s běžnou postavou.

Alternativou jsou matrace 120×200 – od Matrace Matex, které mají sice užší profil, přesto jsou co do rozměrů zcela dostačující a vyhovují pro běžnou postel. Pořídit lze samozřejmě i delší a prostornější varianty v případě, že se vám hodí více nežli zmíněné klasické modely.

V neposlední řadě se při výběru matrace zajímejte o jejich antibakteriální vlastnosti. Zejména ti z vás, kteří trpí na alergie, případně mají jiné zdravotní potíže, nechť zvolí modely matrací z materiálů s vysokou antibakteriální schopností. Při užívání pak nezapomeňte na pravidelné čištění.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */