Zdraví a krása

Jak na krásné a zdravé vlasy? Tipy, které si zapište za uši!

Zdravé a krásné vlasy jsou toužebným přáním mnoha žen. Jenomže někdy mohou být vlasy náchylné k poškození a k rozdvojení konečků. Pokud toužíte po změně k lepšímu, můžete udělat několik kroků, díky kterým budou vaše vlasy mnohem silnější a atraktivnější.

Správná výživa

Vlasy vyžadují správnou výživu, a to zejména zdravou stravu bohatou na vitamíny a minerály. Proto je důležité konzumovat potraviny, jako jsou listová zelenina, avokádo, ořechy a ryby. Klíčové vitamíny a minerály pro zdravé vlasy zahrnují vitaminy A, C, D a E, biotin, železo, zinek a omega-3 mastné kyseliny.

Pokud máte pocit, že ve stravě nepřijímáte dostatek potřebných látek, doplňte je pomocí kvalitních doplňků stravy. Skvělou volbou jsou například vitamíny na vlasy z bloomhair.cz.

Šetrná úprava vlasů

Dalším krokem je šetrná úprava. To znamená, že byste měli používat méně tepelného stylingu. Snažte se vyhýbat nástrojům, jako jsou fény na vlasy, žehličky na vlasy a kulmy. Pokud musíte použít tepelný styling, používejte termoprášky a termoochranné spreje a snižte teplotu na minimální úroveň. A samozřejmě je nezbytné vybírat správné produkty pro úpravu – tzn. takové, které nebudou vlasy poškozovat vlasy (např. přírodní oleje a kondicionéry).

Pravidelné stříhání vlasů

Proč vlasy pravidelně stříhat, resp. zastřihávat? Odstraňování rozdělených konečků pomáhá zachovat vlasy silné a zdravé. Doporučuje se stříhat vlasy každých 6 až 8 týdnů.

Správné mytí vlasů

Správné mytí vlasů může také pomoci udržet vlasy zdravé. Doporučuje se používat šampon a kondicionér, který je vhodný pro vaše vlasy. Pokud máte mastné vlasy, myjte si vlasy každý den nebo každý druhý den. Pokud vás trápí opačný problém (suché vlasy), myjte si je méně často, například každé 2 až 3 dny. Mějte na paměti, že příliš časté mytí může odstranit přirozené oleje vašich vlasů a způsobit suchost a lámavost.

Používání správného hřebenu nebo kartáče

Správný hřeben nebo kartáč jsou základ. Když se češete, používejte široký hřeben nebo kartáč s měkkými štětinami, který nebude vlasy poškozovat. Pokud máte dlouhé vlasy, použijte hřeben s dlouhými zuby, abyste zabránili zaseknutí a lámání vlasů.

Vyhněte se nadměrnému používání chemikálií

Pokud se vám líbí barvení vlasů, mějte na paměti, že nadměrné používání chemikálií může způsobit jejich trvalé poškození. Snažte se proto minimalizovat používání těchto produktů a nechte si vlasy obnovit přirozeně.

Zvlhčování vlasů

Používejte kondicionér a hydratační masky, které pomáhají udržovat vaše vlasy hydratované a zdravé. Pokud máte extrémně suché vlasy, vsaďte na olej pro vlasy, který hydratuje vlasy a snižuje lámavost.

Zdravé vlasy se bez příkladné péče a výživy neobejdou. Změny v životním stylu, jako jsou přechod na zdravou stravu, používání správných kosmetických produktů a minimalizace používání tepelného stylingu a chemikálií, se vždy pozitivně projeví.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */