Praktické tipy

Fenomén jménem hrnek s potiskem

Hledáte skvělý dárek pro dobrého kamaráda? Anebo stylový reklamní předmět, který budete dávat věrným zákazníkům? V obou případech se nabízí jedna správná odpověď – hrnek s potiskem. Můžete si ho nechat vyrobit – anebo si pořídíte termolis a pustíte se do práce vlastními silami. Vyrobit malé umělecké dílo není vůbec složité.

Bez ohledu na to, jestli si budete hrnky vyrábět pro vlastní potřebu, nebo se je rozhodnete prodávat, je postup výroby totožný. Neobejdete se bez návrhu, který si budete muset vytisknout v sublimační tiskárně, tiskařského stroje a hrnků upravených pro sublimaci.

Krokem číslo jedna je výběr designu. Můžete použít některý z mnoha hotových designů, které jsou k dispozici na internetu – anebo si vytvoříte vlastní (např. ve Photoshopu nebo v CorelDraw). Návrh poté vytisknete na vysoce kvalitní papír v sublimační tiskárně.

Pozor – kvalita potisku na hrnku bude velmi záviset na použitém papíru, kvalitě sublimačních barev a konečně i na specifikách návrhu (např. není vhodné tisknout drobné prvky a písmo).

Jakmile budete mít vytištěno, můžete se pustit práce s lisem. Termolis na hrnky pracuje při velmi vysokých teplotách (až 195 °C) a přenáší potisk na keramické, skleněné i porcelánové hrnky. S čím si neporadí, je povrch potažený polyesterem. Co se týče barvy, tisknout se dá všelijaké varianty, potisk na hrnek si však zachovává nejvěrnější barevnost na bílém povrchu.

Jak jsme zmínili v úvodu, hrnky s potiskem mohou posloužit jako originální dárek, a to třeba i pro lidi, které neznáte příliš důvěrně. Stejně dobře poslouží jako dekorace i praktický pomocník do pracovny či ateliéru – vyjímat se může třeba na pracovním stole, kde ho využijete pro uložení psacích potřeb. Koneckonců se dá využít i jako netradiční květináč.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */