Bydlení

Bytové dekorace nemusí být pouhé lapače prachu!

Preferujete moderní minimalismus a na dekorace si příliš nepotrpíte? Anebo je považujete za pouhé lapače prachu, které zbytečně zabírají místo a zpomalují úklid bytu? Možná byste měla přístup přehodnotit. Interiér bez dekorací působí poněkud stroze a sterilně. Ani v minimalisticky pojatém bydlení by nemělo chybět pár detailů. A nemusí se přitom jednat pouze o bytové kytky a velkoformátové fotografie, jak uvádí autorka zajímavého článku na téma „konformace s nevkusem“.

Pryč s kýčem a věcmi, které nepoužíváte

Není nic horšího než nedostatek místa. Především pak v menším bytě, kde by byla nouze o prostor i bez zbytečností. Proto byste se měla zbavit věcí, na které není pěkný pohled ani je nijak nevyužíváte. Získáte tolik potřebné místo pro nové dekorace!

Pamatujte, že méně je někdy více. Většinou udělá větší parádu jedna vhodně zvolená dekorace než větší množství blbinek. Ideální jsou věci, které snoubí estetickou a praktickou funkci – třeba vázy nebo mísy.

Skvělým příkladem praktických a současně dekoračních předmětů jsou košíky a doplňky na třídění nebo úložné boxy. Jsou k mání v různých provedeních a je jen na vás, jestli sáhnete po vintage, retru nebo skandinávském stylu.

ulozny-box

Stoprocentně nebudete litovat investice do funkčních dekorací z přírodních materiálů. Ať už jde o mísy a košíčky k uložení ovoce či pečiva, udělají vám dobrou službu. V kurzu jsou také předměty z vodního hyacintu, který skvěle vypadá a snadno se udržuje.

Sledujte čas i jinak než na mobilu

Žijeme v moderní době a máme k dispozici chytré telefony, tablety, notebooky a další elektroniku, která nám vždy spolehlivě ukazuje aktuální čas. Přesto byste neměla podceňovat význam klasických nástěnných hodin. Právě ty totiž patří mezi nejzajímavější bytové dekorace – a podobně jako výše zmíněné boxy se vyrábí v různých variantách napříč všemi možnými styly. Pomineme-li obyčejné a ryze funkční nástěnné hodiny v nejnižších cenových relacích, pořízením originálních nástěnných hodin navodíte jedinečnou atmosféru.

hodiny

Dekorační předměty mohou i vonět

K oblíbeným dekoračním předmětům patří multifunkční difúzery, které se vyrábí v různých tvarech, s rozličnými funkcemi a úrovněmi. Ty nejlepší interiér nejen provoní, ale také zvlhčí vzduch a ionizují ho. Mimo to můžete měnit vonné olejíčky podle momentálního rozpoložení. Jednou sáhnete po antistresovém, jindy po revitalizačním apod.

Z holých zdí jde deprese

Bytové dekorace nepatří jen na police. Využijte prostor, který nabízí zdivo, a pořiďte si celou sadu pěkných obrazů. Zda to budou abstraktní výjevy nebo něco zenového, je otázkou vašeho vkusu. Raději však přemýšlejte střídměji a vyvarujte se příliš expresivních výjevů.

Další možností jsou populární samolepky na stěnu. Přestože se s nimi v posledních letech roztrhl pytel, v neuvěřitelně široké nabídce stoprocentně najdete pár příhodných motivů. Nemusíte polepit všechny místnosti – stačí několik pěkných samolepek pro umocnění celkového dojmu. Nedělá-li vám problém angličtina, přečtěte si, jak si vyrobit vlastní vinylové samolepky.

Jako dekorace poslouží i věšák na oblečení

Kam s kabátkem či bundou? Co třeba na šmrncovní věšák, který je funkční i dekorativní zároveň? Jak stojanové věšáky na oblečení, tak i nástěnné mohou vypadat k světu. Některé vypadají téměř jako umělecké dílo, jiné zaujmou důmyslnou konstrukcí. V každém případě si věšák zaslouží vaší pozornost.

Jak na to, aby interiér vypadal harmonicky?

Snažte se bytové dekorace sladit tak, aby celek působil kompaktně a nikoliv jako „každý pes jiná ves“. Pokud k zařizování nemáte vlohy a chybí vám kreativní myšlení, poohlédněte se po inspiraci na internetu. Třeba na Pinterestu, kde se to inspirativními fotografiemi dekorací jenom hemží.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */