Bydlení

Bydlení v hlučném prostředí není zdravé. Zvažte odhlučnění svého bytu!

Není tichá domácnost jako tichá domácnost. Pokud máte tichem na mysli klid a minimální hluk z okolí, nepřestávejte část. Zatímco na samotě u lesa vyluzuje je jeden z mála rušivých hluků sekačka, v bytě uprostřed rušného města je slyšet kde co.

Hluční sousedé vám pijí krev, ale nechcete se kvůli nim stěhovat? Anebo je původcem hluku hifi systém vašeho pubertálního potomka? Situaci lze řešit v obou případech. Ať už je zdroj hluku přímo ve vašem bytě nebo mimo něj, moderní izolační materiály dokážou hotové divy.

Odhlučnění neodkládejte, protože dlouhodobý pobyt v hlučném prostředí může mít negativní dopad na vaše duševní zdraví. V době plné stresu se ani vy neobejdete bez místa, kde můžete v klidu odpočívat. Jenomže uprostřed hluků to dost dobře nejde. Auta z ulice, televize od sousedů, hudba z pokoje vašeho potomka… Váš mozek bere hluky jako nové podněty a neustále je analyzuje, což vede k bolestem hlavy, nespavosti, podrážděnosti a dalším negativním dopadům.

Odhlučnění bytu je poměrně jednoduchý způsob, jak si zachovat psychické i fyzické zdraví. V tichém prostředí vám umožní nerušený odpočinek. Ale jak toho docílit?

Nejefektivnější je realizace anti-hlukového opatření přímo u zdroje hluku. To však není vždy možné, a proto se přistupuje k odhlučnění konkrétních místností. Účinným zvukovým izolantem je lisovaná pěna, která je dostupná v různých tloušťkách. Pro dosažení ještě lepšího účinku se často používá v kombinaci s dalšími materiály, například s AM boardem.

Nemáte-li ve svém okolí žádného zkušeného řemeslníka, který má s odhlučněním bytu zkušenost, obraťte se na specialisty z firmy Akustické Materiály s.r.o. Poradí vám s výběrem vhodného materiálu a postarají se i o případnou realizaci. První krok k oáze klidu začíná na www.akustickematerialy.cz.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */