Finance

7 tipů, jak výrazně ušetřit (nejen) v začátcích podnikání

Start nového podnikání může být nákladný a tudíž poněkud skličující, ovšem nabízí se mnoho způsobů, jak ušetřit peníze, a přitom mít prosperující firmu. V tomto článku najdete několik skvělých tipů, které vám s finančními úsporami v začátcích podnikání pomohou.

Tip: Pokud vás teprve čeká založení firmy a vybíráte pro ni vhodné sídlo, podívejte se na virtuální sídla Praha 2 (vhodná pro OSVČ i firmy), která zahrnují administrativní úkony (pošta) a možnost využití reprezentativních prostorů. Nepotřebujete-li fyzickou kancelář, pak firmy-sidla.cz ušetříte až stovky tisíc ročně.

1. Sestavte si podrobný rozpočet

Vytvoření detailního rozpočtu je jedním z nejlepších způsobů, jak ušetřit peníze při zahájení podnikání. Nastiňte si své výdaje a příjmy a nezapomeňte zahrnout rezervní fond pro případ neočekávaných nákladů.

2. Prozkoumejte granty a možnosti financování

Pro nové podniky je k dispozici mnoho grantů a možností financování ze státní či evropské kasy. Posuďte, na které z nich můžete mít nárok, a požádejte o ně.

3. Poohlédněte se po výhodných dodávkách a službách

Nespokojte se s prvním dodavatelem nebo poskytovatelem služeb, kterého najdete. Poohlédněte se po nejlepších nabídkách a cenách. Z dlouhodobého hlediska takto ušetříte majlant.

4. Využívejte bezplatné zdroje

Na internetu je k dispozici mnoho bezplatných zdrojů a nástrojů, které vám mohou pomoci při podnikání. Využijte je a ušetřete peníze.

5. Zadávejte práci externě

Outsourcing práce může být skvělým způsobem, jak ušetřit peníze při zahájení podnikání. Nemusíte najímat zaměstnance na plný úvazek, pokud můžete zadávat úkoly externistům nebo virtuálním asistentům.

6. Využívejte technologie

Technologie vám mohou pomoci ušetřit peníze při zakládání podniku tím, že automatizují úkoly, snižují množství manuální práce a pomáhají vám komunikovat a spolupracovat s partnery a zákazníky.

7. Vyjednávejte o lepších nabídkách

Nebojte se vyjednávat o lepších smlouvách s dodavateli, partnery a zákazníky. Byli byste překvapeni, kolik peněz můžete ušetřit pouhým požádáním o lepší cenu.

Dodržováním těchto tipů můžete v začátcích podnikání výrazně ušetřit a nedostat se do zbytečného finančního presu. Přejeme hodně štěstí!

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */