Mixér

Co je espresso? Lahodný životabudič!

Také se každý den těšíte na polední pauzu, kdy alespoň na chvíli vypnete z nekonečného pracovního koloběhu a vychutnáte si voňavou a povzbuzující kávu? Rozhodně nejste sami, populárnímu nápoji z kávovníkových zrn totiž holduje téměř každý. Někteří z nás si vystačí s jedním šálkem prvotřídního espressa, jiní pijí po litrech méně kvalitní robustu. Jedno je však jisté, bez kávy by byl život mnohem složitější.

Proč si kávu dopřávat pravidelně?

Nápoj nám pomáhá překonat únavu a postaví nás na nohy vždy, když to nejvíce potřebujeme. Proto je tak oblíbená káva do firem. Zaměstnanci díky ní pracují produktivněji, protože kofein blokuje receptory adenosinu, kvůli kterým se člověk v dopoledních hodinách cítí ospalý.

Podle nejnovějších průzkumů navíc slouží i jako prevence před určitými druhy rakoviny a dalšími onemocněními.

Nekvalitní káva patří do koše

Abyste si svou kávu vychutnali, ještě nemusíte být znalci. Obecně platí, že levné kávy nedosahují ani zdaleka takové kvality, jako dražší odrůdy. Spousta výrobců uvádí na etiketách „100% káva“, což ovšem nevypovídá o kvalitě. Vždyť všichni očekáváme, že v balíčku nebude nic víc, než kávová zrnka či pomletá směs bez kamínků, větviček a dalšího odpadu. Ano – i na to lze v případě nekvalitní kávy narazit. Vy se však orientujte podle odrůdy. Od levné robusty dejte ruce pryč. Káva z ní je sice hutnější, ovšem bez výrazné chuti, o aromatu ani nemluvě. Opravdovým požitkem je pouze 100% arabica.

Vynikající espresso bez špetky námahy

V posledních letech nabývají na popularitě nápoje jako espresso, latte machiato a cappucino. Jejich příprava není složitá, chcete-li však dosáhnout stoprocentního výsledku, neobejdete se bez určitých procesů. A protože vždy nemáme pro přípravu takového nápoje dostatek volného času, vyplatí se ji svěřit do rukou moderního kávovaru – vhodně zvolený model není jen vynikající pomocník, ale zároveň elegantní doplněk do každé kuchyně či kanceláře.

Raději však opět připomínáme, že ani ten nejlepší kávovar na trhu nedokáže zázraky, pokud podceníte kvalitu kávy. Znamenitou volbou je nejlepší pražírna kávy MONRO.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */