Mobilní telefony nám přirostly k rukám. Používáme je ke komunikaci, zábavě i práci. Bohužel se o nich šíří mnoho mýtů a omylů, které mohou vést k nesprávnému používání a zkracování životnosti. Pojďme se podívat na ty nejčastější a vyvrátit je!
Mýtus č. 1: Černá tapeta šetří baterii
To je pravda jen částečně. Černá tapeta skutečně šetří baterii u telefonů s OLED displejem, jelikož OLED displeje neaktivují pixely pro zobrazení černé barvy. U LCD displejů ale tento efekt nenastane.
Mýtus č. 2: Telefon je nutné před prvním použitím úplně vybít
Není to pravda. Moderní baterie nemají paměťový efekt, takže je není nutné vybíjet. Naopak, hluboké vybíjení může baterii poškodit.
Mýtus č. 3: Telefon se nesmí nabíjet přes noc
Moderní telefony a nabíječky jsou vybaveny ochranou proti přebití, takže je klidně můžete nabíjet přes noc. Naopak, časté nabíjení a vybíjení během dne baterii více opotřebovává. Další mýty o nabíjení najdete na wired.cz.
Mýtus č. 4: Telefon s IP68 je voděodolný
Voděodolnost telefonu ip 68 neznamená, že je telefon zcela voděodolný. Znamená to, že je chráněn proti ponoření do sladké vody do hloubky 1,5 metru po dobu 30 minut. Telefon by se neměl ponořovat do mořské vody, bazénu s chlórem ani do horké vody.
Mýtus č. 5: Telefon ublíží vašemu zdraví
Vědecké studie neprokázaly, že by mobilní telefony ubližovaly lidskému zdraví. Neexistují žádné důkazy o tom, že by způsobovaly rakovinu, neplodnost nebo jiné zdravotní problémy.
Mýtus č. 6: Antiviry pro mobilní telefony jsou nutné
Antiviry pro mobilní telefony nejsou nutné, pokud si instalujete aplikace pouze z oficiálních obchodů. Škodlivý software se do telefonu dostane nejčastěji instalací aplikací z neznámých zdrojů.
Mýtus č. 7: Více jader procesoru znamená lepší výkon
Není to tak jednoduché. Výkon procesoru závisí na mnoha faktorech, nejen na počtu jader. Důležitá je i architektura procesoru a jeho takt.
Mýtus č. 8: Vyšší počet megapixelů fotoaparátu znamená lepší fotky
Opět to není pravda. Kvalita fotografií závisí na mnoha faktorech, nejen na počtu megapixelů. Důležitá je i kvalita objektivu, snímače a softwaru fotoaparátu.
Mýtus č. 9: Telefon je nutné restartovat každý den
Restartování telefonu není nutné každý den, ale může to vyřešit některé problémy. Pokud máte problémy s telefonem, zkuste ho restartovat.
Mýtus č. 10: Telefon se zpomaluje kvůli aktualizacím
Aktualizace telefonu obvykle přináší nová vylepšení a opravy chyb. Pokud se váš telefon zpomaluje, může to být způsobeno spíše jinými faktory, například zaplněnou pamětí nebo zastaralým softwarem.
Doufám, že vám tento článek pomohl vyvrátit některé mýty o mobilních telefonech a že budete svá zařízení používat správně a s radostí.
Add Comment